Szczypiorniści odpadli

Nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej zakończyły swoje rozgrywki w Poznańskich  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Niestety, w tym roku, żadnemu z naszych zespołów nie udało się awansować do kolejnych etapów.

Nasze dziewczęta nie powtórzyły sukcesu z roku poprzedniego, kiedy to grały w finałach. Rywalki okazały się minimalnie lepsze. Ulegliśmy drużynie Zespołu Szkół Handlowych 3:4 i drużynie XI LO 5:7. Szkoda, gdyż o końcowym wyniku decydowały detale i błędy, których tym razem więcej popełniły nasze dziewczęta.

Nowak Kornelia, Konieczna Natalia , Wielgosz Katarzyna, Stark Faustyna, Nojman Magdalena, Gapska Klaudia, Mierzejewska Julia, Kaczmarek Ida, Racka Marianna, Frąckowiak Joanna, Król Julia, Smulczyńska Aleksandra.

Nasi chłopacy byli bliscy awansu. W pierwszym meczu pokonali drużynę Zespołu Szkół Przyrodniczych 13:6. Decydującym meczem miał być pojedynek z drużyną XVII LO. Mecz był wyrównany przez większość czasu, poza kilkoma minutami słabszej gry.  Zaowocowało to utratę  4 bramek pod rząd, podczas gdy nasza drużyna nie zdobyła ani jednej bramki,  co zadecydowało  o naszej porażce w tym meczu 11:15.

Naszą drużynę reprezentowali:

Czarnik Łukasz, Kledzik Adam, Rodziejczak Adrian, Gogulski Stanisław, Arnt Piotr, Balcerkiewicz Igor, Wójcik Jan, Batura Krzysztof, Misiak Bartłomiej, Szyszka Stanisław.

„Bardzo dziękuje za grę wszystkim zawodnikom, a w szczególności uczniom klas maturalnych dla których był to ostatni występ w oficjalnych rozgrywkach szkolnych. Dziękuję również za pomoc naszym absolwentom, którzy kolejny raz wspierali swoich młodszych kolegów i koleżanki z reprezentacji szkoły.” – powiedział opiekun naszych szczypiornistów prof. Łukasz Kubzdyl.

Irena Linka

20181019_090410 20181019_090655 20181019_100209 20181030_112528