SUKCES KOSZYKARZY III LICEUM

Dla zawodników oraz kibiców koszykówki w III Liceum rok 2018 zakończył się sukcesem. Po dwóch turniejach, z kompletem zwycięstw, reprezentacja naszej szkoły zameldowała się, po trzech latach przerwy, w finale rozgrywek.

Pierwszy etap Licealiady odbył się 14 listopada 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Komunikacji przy ulicy Czajczej. Po zdecydowanych zwycięstwach nad XXI LO (72 : 15) i Zespołem Szkół Komunikacji (58 : 16) nasi reprezentanci awansowali do drugiego etapu, w którym najgroźniejszym rywalem był uczestnik ostatnich trzech finałów – Zespół Szkół Ekonomicznych. Decydujący o awansie turniej odbył się w naszej hali, dzięki czemu kibice koszykówki mogli na własne oczy przekonać się, jak ich koledzy ze szkolnej ławy radzą sobie na  parkiecie. Turniej rozpoczął się od meczu ze wspomnianym wyżej Zespołem Szkół Ekonomicznych. Po zaciętym spotkaniu ostatecznie zwyciężyliśmy 45 : 31. Drugi mecz okazał się formalnością. Pokonaliśmy II LO 67 : 25 i w pełni mogliśmy cieszyć się z awansu do finału.

Naszą szkołę reprezentują:

• Piotr Kaczorek
  • Jakub Wilmański
  • Jan Wójcik
  • Antek Wachowski
  • Jakub Łakomy
  • Karol Walczak
  • Franek Czarnota
  • Kajetan Szal
  • Jakub Beisert
  • Aleksander Jędrzejewski
  • Marcin Inerowicz
  • Wojtek Tomaszewski
  • Bartłomiej Misiak
  • Szczepanek de Matos Alves

Turniej finałowy odbędzie się w marcu 2019 roku. W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem będzie Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Gortat”.

b c d e f