STYPENDIA SZKOLNE

STYPENDIUM SZKOLNE

• Stypendium szkolne przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie Miasta Poznania
  • Podstawową przesłanką otrzymania przez ucznia stypendium szkolnego jest trudna sytuacja materialna, w jakiej uczeń się znajduje, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.
  • Dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć kwoty 528,00 zł netto.
  • Wnioski należy złożyć do dnia 15 września 2020r
  • Więcej informacji na stronie: LINK
  • Uczniowie zamieszkali poza Poznaniem mogą starać się o stypendia we właściwych urzędach gminnych.

STYPENDIA SOCJALNE

Marszałka Województwa Wielkopolskiego

• Dochód na osobę w rodzinie nie może wynosić więcej niż 650 zł netto lub 740 zł jeżeli dziecko jest wychowywane przez samotnego rodzica.
  • Średnia ocen za poprzedni rok musi wynosić co najmniej 4,21.
  • Wnioski o stypendium z pełną dokumentacją dla osób zameldowanych w Poznaniu można pobrać i składać w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 oraz przy ul. Małachowskiego 10 w godzinach urzędowania.
  • Wnioski dla uczniów szkół ponadpodstawowych należy składać do dnia 25 września 2020r.
  • Więcej informacji na stronie: LINK

Informacji udziela psycholog szkolny p. Aleksandra Misiak 🙂