Projekt historyczny klas 2a, 2c i 3a „Poznań w otchłani wieków”

Od jesieni b.r. szkolnego, w klasach 2a, 2c i 3a, był realizowany projekt historyczny o średniowiecznym Poznaniu pod nazwą: Poznań w otchłani wieków. Celem tego projektu było nie tylko zapoznanie młodzieży z dziejami miasta w wiekach średnich, ale także kształtowanie dumy z przynależności go do naszego regionu i państwa. Uczniowie tych klas uczestniczyli m. in. w wycieczkach: na Górę Przemysła oraz zwiedzali tematyczne wystawy w Muzeum Archeologicznym. Największym zainteresowaniem  podczas wizyty w muzeum cieszyły się ekspozycje o charakterze interaktywnym np.: makiety, gry komputerowe, filmy. Atrakcję stanowiła także możliwość przebrania się przez uczniów w zbroję rycerską, a także udział w symulacji wykopalisk archeologicznych. Efektem naszych wypraw było wykonanie prac plastycznych, np.: rysunków, makiet grodów i innych obiektów architektonicznych. Uczniowie przygotowali także rekonstrukcje przedmiotów archeologicznych (elementy średniowiecznego uzbrojenia, przedmioty codziennego użytku). Wykonane przez młodzież prace są wyeksponowane  w s. 12 szkoły. Wzbogacają one  tę  pracownię historyczną o nowe materiały dydaktyczne.

Violetta Dworecka

Zdjęcie0510