OLIMPIDA KONSUMENCKA

W piątek 14.03.2014r. odbyła się Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej.

Nie bez powodu został wybrany ten termin, gdyż 15 marca przypada Światowy Dzień Konsumenta.

Marta Włodarczyk, Bartosz Gimzicki oraz Jędrzej Tomaszewski z klasy 1b reprezentowali nasze liceum. Miejscem gdzie odbywała się olimpiada był Urząd Miasta Poznaniu przy Placu Kolegiackim, a dokładniej sala sesyjna nr 2,w której zapadają ważne decyzje i uchwały odnośnie naszego miasta.

W konkursie brało udział 21 szkół z całego powiatu, czyli 62 uczniów. Test składał się z 33 bardzo trudnych pytań. Osoba, która zdobyła największą liczbę punktów odpowiedziała poprawnie na 17 pytań! Do kolejnego etapu przeszło 6 osób. Konkurs trwał od godziny 9:00 do 12:15. Obecny był Rzecznik Praw Konsumenta, prezydent miasta Poznania oraz przedstawicielka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nagrodami w olimpiadzie dla 3 najlepszych osób był tablet, czytnik e-booków oraz przenośny dysk. Naszym uczniom nie udało się dostać do kolejnego etapu, jednakże są zmotywowani i gotowi do działania, żeby w przyszłym roku wystartować ponownie.

Marta Włodarczyk, Bartosz Gimzicki i Jędrzej Tomaszewski

uczniowie klasy Ib