Mikołajkowy Turniej Tańca

W czwartek, 5 grudnia 2013r, odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Tańca. Jak co roku zebrali się wszyscy kochający taniec, aby podczas turnieju pokazać się jurorom i naszej społeczności szkolnej.

W turnieju, oprócz naszych uczniów, swoje pasje taneczne zaprezentowali również uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego, Zespołu Szkół Handlowych, Zespołu Szkół Odzieżowych i Zespołu Szkół Zawodowych nr 6.

Zawody odbyły się w kategoriach: solo, do trzech osób, do dziesięciu osób. Wszyscy startujący zaprezentowali półtorej minutowe układy.

Mieliśmy okazję zobaczyć, jaki taniec jest różnorodny, ile dostarcza emocji i pozytywnych przeżyć.

Cieszy nas to, że tak dużo osób było na widowni i tak żywo reagowano na występy tańczących.

Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kategoria „Solo”

-1 miejsce: Weronika Lampe ZSH

-2 miejsce: Małgorzata Rychlewicz III LO

-3 miejsce: Oskar Marzyński ZSZ nr6

Kategoria „Do 3 osób”

1 miejsce: Klaudia Weinkauf i Norbert Delmanowski ZSPS

Kategoria „Do 10 osób”

1 miejsce: Zespół Szkół Zawodowych nr 6

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest prof. Karolina Kurek, której składamy serdeczne podziękowania i gratulacje za przybliżenie nam, laikom sekretów tańca!

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejny Turniej Tańca za rok!

Irena Linka