Konkurs z Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

24.11.2022r. odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas pierwszych. Każda z klas była reprezentowana przez 3-osobową drużynę. W pierwszej rundzie uczniowie musieli zmierzyć się z sześcioma stacjami zadaniowymi. Pytania dotyczyły geografii, historii, kultury a nawet kulinariów Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Uczniowie rozwiązywali zadania w formie papierowej i online. Do drugiej rundy zakwalifikowały się klasy 1B, 1D i 1F. Po rozwiązaniu interaktywnego quizu zwyciężyła drużyna z klasy 1D w składzie Iga Sparażyńska, Jagoda Stando i Maria Wojtkowiak. Drugie miejsce na podium zajęli uczniowie z klasy 1B: Jakub Gogolewski, Wiktor Guss i Lena Przybylska a trzecie uczennice z 1 F: Julia Kosmowska, Zofia Rzemieniewska i Marianna Tomkowiak.

Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękuję Pani Profesor Annie Włodarczak za pomoc w przygotowaniu zadań konkursowych oraz uczniom klasy 2D za pomoc w realizacji konkursu.

Beata Bartłomiejczak