Każdego dnia bliżej celu – Survival Race Poznań 2019

Ewa Gleska i Kaja Ratajczak są  uczennicami klasy 1b. 2-go czerwca 2019r,  wzięły udział w miejskim biegu z przeszkodami „Survival Race 2019”, który odbył się wokół jeziora Malta. Była to już VI edycja tego biegu. Dziewczęta pokonały ponad 6-kilometrową trasę z 30 przeszkodami.  Niektóre przeszkody były proste i przyjemne, inne wymagały pracy zespołowej. Było błoto, błoto i jeszcze raz błoto.

Nie bez powodu wyścig ten nazywa się „biegiem przetrwania”.  Zapewniają to zróżnicowane przeszkody. Piękna pogoda i wolontariusze wspierający całym sercem uczestników na trasie powodowały, że nikt ze startujących nawet nie pomyślał o tym, że nie da rady.

Zwieńczeniem zmagań było wbiegnięcie na czterometrową rampę. Wielu uczestnikom by się to nie udało, gdyby nie fantastyczni  wolontariusze  wyciągający  do nich pomocną dłoń.

W poprzednich latach dziewczyny miały możliwość zobaczenia takiej imprezy „od kuchni” ponieważ,  przygodę z „Survival race” rozpoczęły właśnie od wolontariatu.

Gorąco zachęcamy wszystkich  aby spróbowali wziąć  udział w takim biegu. Są trzy trasy do wyboru: 3 kilometry (15 przeszkód), 6 kilometrów (30 przeszkód) oraz 12 kilometrów (50 przeszkód).

Pamiętajcie –  każdego dnia bliżej celu i do zobaczenia na starcie!

Ewa Gleska

Kaja Ratajczak