DRZWI OTWARTE W III LO

Corocznie Drzwi Otwarte w naszej szkole skupiają uwagę młodszych Koleżanek i Kolegów ze szkół gimnazjalnych, zainteresowanych nie tylko nauką w III Liceum Ogólnokształcącym, ale i rozwijaniem pasji oraz zainteresowań. W sobotę 17 marca br. naprzeciw takim oczekiwaniom wyszła grupa naszych licealistów z klas matematyczno-fizycznych, która przy rozwiewaniu wątpliwości związanych   z wyborem szkoły, zorganizowała pokaz doświadczeń fizycznych. Chętni uczniowie z klasy 2C i 1A zaprezentowali zjawiska fizyczne za pomocą zaprojektowanych przez siebie doświadczeń, które objaśniały działanie cewki Tesli, modułu Arduino czy fal akustycznych. W tle pojawiła się prezentacja multimedialna ze zdjęciami klasy 2C, na której odwiedzający mogli zobaczyć inicjatywy klas akademickich oraz wycieczki klasowe.

Wydarzenie to, dzięki stworzonej atmosferze, było z pewnością cennym doświadczeniem dla każdego, kto chciałby, zgodnie z duchem naszej, uczynić  – „Per aspera ad astra”, mottem swojej młodości.

Drzwi Otwarte FIZYKA Drzwi Otwarte dla absolentów III LO