MAM HAKA NA RAKA W III LO

„Mam Haka na Raka” to ogólnopolski program dla młodzieży, który służy budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa. Jego cele to m. in kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych.

Koncepcja „Mam Haka na Raka” oparta jest na idei: Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). Młodzież zaangażowana w projekt wykonuje działania w lokalnej społeczności bądź                   na większą skalę, takie jak: dzień hakowicza, prelekcje, marsze. Każda z edycji dedykowana jest innemu nowotworowi.

W tym roku grupa uczniów z klasy 2f zajmowała się rakiem skóry- czerniakiem. W ramach działalności przygotowaliśmy ulotki, na których umieściliśmy najważniejsze informacje dotyczące czerniaka.Rozdawaliśmy je w Kupcu Poznańskim, zbierając równocześnie podpisy pod deklaracją: „zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego”.

28.02.2013 r., o godzinie 11:30, w auli szkolnej, przeprowadziliśmy również lekcję, aby rozpowszechniać informacje o raku skóry . Uczestniczyć w niej mieli okazję wszyscy uczniowie                     i pracownicy szkoły. Mamy nadzieję, że ta kampania uświadomiła nas wszystkich jak bardzo niebezpieczny jest czerniak.

Najważniejsze jest zapobieganie oraz wykonywanie badań zmian skórnych.

Już niedługo zacznie się robić cieplej, a co za tym idzie, większość z nas zacznie pracować nad ładną opalenizną. Warto się zastanowić, co jest ważniejsze, czy co bardziej się opłaca.

Piękne czy zdrowe ciało?

Prezentacja: