Dnia 12 stycznia b.r. w auli naszego Liceum odbył się I Koncert Noworoczny dla Seniorów z Domu Seniora przy ulicy Krakowskiej w Poznaniu. Licznie przybyli, pomimo mroźnej aury Seniorzy, zachwycili się występami Chóru Szkolnego oraz Uczennic klasy 4e – Antoniny Kałek i Łucji Góralskiej. Chór zaprezentował repertuar kolędowy, z kolei Antonina zagrała recital na cytrze chińskiej.

Program wydarzenia

Część 1
1. Mary, did you know – Pentatonix (3:11 min.)
2. Happy Xmas – John Lennon (3:40 min.)
Wykonawca: Aleksandra Szklarz – uczennica klasy 4e

Część 2
1. Gdy się Chrystus rodzi (2:20 min.)
2. Przybieżeli do Betlejem (2:00 min.)
3. Silent Night (2:00 min.)
4. Carols of the Bells (1:30 min.)
5. Bóg się rodzi (2:40 min.)
6. Dzisiaj w Betlejem (2:00 min.)
Wykonawca: Chór Szkolny III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu
/10 minut przerwy/

Część 3
1. 关山月 [księżyc nad górą] (~2 min.)
2. 挤牛奶 [dojenie krów] (~ 1.30 min.)
3. 柳青娘 [liu qing niang – muzyka dworska z północnych prowincji Chin] (~4.50 min.)
4. 春喵 [wiosenne sadzonki] (~2.30 min.)
5. 渔舟唱晚 [wieczorna pieśń rybacka] (~ 4 min.)
6. 在北京的金山上 [na pekińskim złotym wzgórzu] (~ 1.30 min.)
Wykonawca: Antonina Kałek – cytra chińska
Konferansjerzy: Łucja Góralska, Franciszek Gruszczyński – uczniowie klasy 4e

Dziękuję wszystkim Wykonawcom i Konferansjerom. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z zaprzyjaźnionym Domem Seniora już w najbliższej przyszłości!

Liliana Skrycka-Gryc
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu