Limerykiem Trójka stoi

Troje uczniów naszej Szkoły w nietypowy sposób rozpoczęło tegoroczne wakacje.

26 czerwca uczniowie: Alicja Rogulska, Maja Rybarczyk i Adam Omieljańczyk zamiast wybrać tradycyjne kierunki wakacyjne udali się do gmachu Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu, gdzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na limeryk w 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej. Konkurs łączył kilka celów: propagowanie czytelnictwa w ogóle, promowanie znajomości sylwetki i twórczości W. Szymborskiej oraz sztuki żywego słowa.

Na konkurs wpłynęło ponad 160 limeryków. Były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci i młodzież do 17. roku życia oraz 18+. Autorzy nagrodzonych  limeryków zostali zaproszeni na uroczysty finał, a ich limeryków mogliśmy wysłuchać w wykonaniu samych autorów lub jednego z jurorów, Jana Janusza Tycnera, który rozpoczął spotkanie od przywołania wiersza Noblistki ,,Niektórzy lubią poezję”.

Do tych niektórych zaliczają się również uczniowie klas humanistycznych III LO, którzy nie tylko opanowali reguły niełatwego gatunku, jakim jest, wydawałoby się,  krótki limeryk, ale wszyscy troje zostali docenieni za kunszt poetycki:

Alicja Rogulska, kl.1d- I miejsce

Adam Omieljańczyk, kl.3d – III miejsce

Maja Rybarczyk, kl.3d- wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Limerykowy turniej to jeden z etapów na tegorocznym szlaku Roku W. Szymborskiej, przed nami koncert 2 lipca br. w Kórniku, godz. 18:00 (Prowent) „INSPIRACJE – 100. ROCZNICA URODZIN WISŁAWY SZYMBORSKIEJ”. W programie: wydarzenie poetycko – muzyczne „Nic dwa razy”, koncert Grażyny Szapołowskiej Robet Horna – gitara, Magdy Umer (godz. 19:00) i Grzegorza Turnaua (godz. 20.30),

a w |Trójce przed nami  poetycki listopad z Pierwszą Damą Poezji Polskiej.

Beata Błaszczyk