PROJEKT HISTORYCZNY KL. 1A I 1C „Poznański Czerwiec 1956”

Wydarzenia związane z Poznańskim Czerwcem 1956 r. były pierwszymi w powojennej historii Polski wystąpieniami przeciwko władzy PRL. Dały one początek przemianom politycznym zwanym „odwilżą” polskiego Października 1956. Poznańskie demonstracje trwały od 28 do 30 czerwca 1956 r. i zostały krwawo stłumione przez władzę ludową. Chcąc upamiętnić to doniosłe wydarzenie klasy: 1a i 1c przygotowały i przeprowadziły  projekt „Poznański Czerwiec 1956”. Uczniowie sporządzili plakaty i zorganizowali na terenie naszej szkoły wystawę upowszechniającą postaci i miejsca związanie z poznańskimi demonstracjami. Młodzież przygotowała także plan wycieczki „Śladem Poznańskiego Czerwca”, która obyła się w czerwcu b.r.. Jej punktem kulminacyjnym było zapalenie znicza i oddanie hołdu  pod Pomnikiem Ofiar Poznańskiego Czerwca 1956. Nasz projekt  był realizowany od kwietnia do czerwca b.r.

Violetta Dworecka