Sukcesy Klubu Debat Oksfordzkich

25 października bieżącego roku szkolnego drużyna Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich wzięła udział w finale ogólnopolskiego turnieju „Porozmawiajmy o drugiej wojnie światowej”, którego organizatorami byli Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku i Fundacja Projekty Edukacyjne. Eliminacje do fazy finałowej odbyły się 3 października. III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego reprezentowali:
– Dominika Szostek
– Marcelina Fic
– Hanna Kobylacka (w finale zastąpił ją Jakub Kozłowski)
– Weronika Krygier
Nasi uczniowie debatowali w nich nad tezami:
Z perspektywy państwa polskiego, 31 sierpnia 1939r. Polska była gotowa do wojny – debata z IX Liceum z Warszawy
Anglia i Francja postąpiły zgodnie ze swoją  racją  stanu nie pomagając Polsce w trakcie kampanii polskiej 1939 roku – debata z III Liceum z Tarnowa
Polska była państwem zwycięskim w drugiej wojnie światowej – debata z Liceum z Ostrowi Mazowieckiej
W fazie grupowej zwyciężyliśmy we wszystkich trzech debatach. W finale turnieju zmierzyliśmy się z drużyną II Liceum z Poznania w debacie nad tezą:
Z perspektywy polskiej racji stanu ucieczka marsz. Rydza – Śmigłego do Rumunii była błędem
Była to debata na bardzo wysokim poziomie, co zgodnie podkreślili wszyscy sędziowie. Ostatecznie Nasza drużyna uległa i zajęła drugie miejsce w turnieju, ale sam wyjazd do Gdańska i przygotowania do turnieju pozostawiły nam niesamowite wrażenia.
Możecie śledzić nasze sukcesy klubu debat na Instagramie: https://www.instagram.com/klubdebat_3lo/