TAJEMNICZA WIELKOPOLSKA Lekcje muzealne, wycieczki historyczne i warsztaty archeologiczne

Wielkopolska jest szczególnym miejscem w dziejach naszej państwowości. Jest jej kolebką. Jako miłośnicy naszego regionu i tajemnic jakie niesie ze sobą jego historia odkrywaliśmy ślady średniowiecznego Poznania i pradzieje Wielkopolski. W grudniu klasa 1c uczestniczyła w warsztatach archeologicznych przeprowadzonych w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Efektem warsztatów było sporządzenie przez uczniów kopii eksponatów związanych z pradziejami ziem polskich. Klasy: 1a, 2a i 2d uczestniczyły w wycieczkach historycznych „ Szlakiem średniowiecznego Poznania”. Ich celem było m. in. zaznajomienie uczniów  z zabudową miasta z okresu lokacji na prawie magdeburskim, a także tragiczną historią Przemysła II.

Violetta Dworecka