Spotkanie pokoleń.

Tradycją już stał się uroczysty apel organizowany w Szkole Podstawowej nr 40 poświęcony pamięci uczestników akcji „Bollwerk”, która miała miejsce w nocy z 21 na 22 lutego 1942 roku. Celem tej niezwykłej pod względem rozmiarów jak i znaczenia operacji było zniszczenie niemieckich magazynów znajdujących się przy Tamie Garbarskiej. Jej organizatorami i uczestnikami byli żołnierze Armii Krajowej.

Tradycją też stał się już udział pocztu sztandarowego naszej szkoły w obchodach kolejnych rocznic tego wydarzenia. Obecność reprezentacji naszej młodzieży nie była przypadkowa. Od kilku już lat działa bowiem w szkole Koło Przyjaciół Armii Krajowej, które aktywnie uczestniczy w działaniach upamiętniających dokonania Armii Krajowej.