Sesja popularnonaukowa i wystawa K.Doblera

28 listopada 2012r. w auli szkolnej w ramach cyklu spotkań uczniów z Absolwentami  III LO odbyła się sesja popularnonaukowa pt. „Zgoda buduje”.

W programie spotkania przewidziano:

1)      wykład wprowadzający „Zgoda buduje”, dotyczący stosunków polsko-niemieckich na przestrzeni wieków – prof. dr hab. Andrzej Sakson (Absolwent III LO),

2)      otwarcie wystawy obrazów (wykonanych z broszur wyborczych)  Klausa Doblera (niemieckiego artysty plastyka, mieszkającego w Berlinie) – prowadzenie dr inż. Paweł Baranowski (Absolwent III LO).

W spotkaniu wzięli udział dyrektor Katarzyna Kordus, nauczyciele Irena Kubiak, Ewa Staszak, ks. Krzysztof Makosz oraz uczniowie  klas humanistycznych 3d i 2e.