Home
Monika Mikołajczak trzecia w Wielkopolsce!

Tydzień po Licealiadzie, 8 października 2014r., na poznańskim Golęcinie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Nasze liceum zyskało prawo startu dla pięciorga uczniów. Największy sukces odniosła Monika Mikołajczak z 3b, która w swojej koronnej konkurencji – w biegu na 400m – była trzecia i zdobyła brązowy medal.

Niestety, był to jeden, jedyny medal, na jaki było nas stać podczas tych zawodów. Wszyscy startowali bardzo dzielnie, ale bez sukcesów.

Monika – serdeczne dziękujemy za trzy medalowe lata! Zdobyłaś dla nas na zawodach lekkoatletycznych aż 9 medali (na etapie powiatowym 6 złotych i na etapie wojewódzkim – złoty i 2 brązowe)!

Pozostałe wyniki naszych uczniów:

Ø Marysia Gorczyca 2f – 6 miejsce w biegu na 1500m

Ø Asia Nyczak 2f – 19 miejsce w biegu na 200m

Ø Dawid Januszczk 1b – 18 miejsce w biegu na 110mppł

Ø Michał Ekert – 2f – 9 miejsce w biegu na 800m

Mieliśmy jeszcze jednego zawodnika w biegu na 3000m, ale niestety, ze względów tzw. „proceduralnych”, nie został dopuszczony do startu. Krótko mówiąc: według sędziów Mikołaj Druciarek 2a nie stawił się na „bramce startowej” i nie zgłosił się na start. Rzecz w tym, że Mikołaj tam był, tylko osoba sprawdzająca obecność nie „odhaczyła” go na liście. Na nic się zdały nasze protesty. Pani sędzina stwierdziła, że nie było go i już!

Skandal!

Niestety, nasz Mikołaj nie był jedyną osobą w takiej sytuacji. Sędziowie nie dopuścili do startu również kilku innych osób!

Panie i panowie sędziowie! Zapominacie o tym, że do waszych obowiązków, oprócz mierzenia czasów, odległości i wysokości, należy również pomoc i wsparcie młodych ludzi podczas szkolnych (podkreślam szkolnych) zawodów sportowych!!!!

Opiekunem podczas zawodów była prof. Irena Linka.