MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Wystawa kronik szkolnych z dawnych lat.

Biblioteka to chyba w każdej szkole miejsce szczególne. Ma swoją tajemną siłę oddziaływania. Trudno powiedzieć, czy to za sprawą tysięcy bohaterów książek ukrytych na bibliotecznych półkach, czy też są tego inne przyczyny. Biblioteka szkolna to wciąż jeszcze „oaza ciszy i spokoju”. Do współczesnych bibliotek wdziera się wprawdzie przebojem nowoczesność, a komputery jako nowe nośniki szybkiej informacji są już nieodzownym elementem szkolnego pejzażu to jednak dla wielu młodych książka ma swoją cudowną moc. Biblioteka to także miejsce, gdzie gromadzi się pamiątki przeszłości – stare kroniki szkolne, fotografie, jubileuszowe wydawnictwa, publikacje o szkole, dyplomy i inne tego typu wydawać, by się mogło, niepozorne drobiazgi. Jak jednak te drobiazgi przyciągają uwagę obecnych uczniów można było się przekonać podczas wystawy szkolnych kronik sprzed lat. Materiały na wystawę przygotowała pani prof. Hanna Lewandowska wraz z grupką uczennic z koła bibliotecznego.