Getting to know other cultures – Spain

Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję ćwiczyć język angielski w praktyce. W dniu 5.12.2018r. naszą szkołę odwiedziła Pilar Canestro, pochodząca z miasta Ronda w Hiszpanii. Pilar przebywa aktualnie w Polsce jako wolontariuszka w ramach European Voluntary Service i w związku z tym spotkała się również z  kilkoma grupami uczniów z klas pierwszych w naszym liceum. Pilar opowiedziała uczniom o swoim kraju, pokazała zdjęcia z Rondy i Malagi. Podzieliła się również prostym przepisem na tradycyjną hiszpańską tortillę ziemniaczaną. Ciekawe, kto zdecyduje się przetestować przepis w domu? Pilar opowiedziała również o innych ciekawostkach dotyczących Hiszpanii, jak np. Wielki Tydzień. Pokazała także uczniom autorskie materiały ze swojej pracy w telewizji, murale, które sama namalowała, filmy z tancerzami  paso doble a na koniec zaśpiewała tradycyjne hiszpańskie utwory i zagrała je na gitarze. Jej mnogość  talentów stała się dla wielu z nas inspiracją.

Wszystkie spotkania odbyły się w języku angielskim, ale uczniowie z klasy 1 B mieli okazję sprawdzić również swoją znajomość hiszpańskiego w praktyce z native speaker’em.

Beata Bartłomiejczak

20181205_104958 20181205_105857 20181205_112048 (1)