Dzień Niepodległości 2009

Dzień Niepodległości
czyli
radosne świętowanie.

W przededniu 11 listopada w auli szkolnej odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po latach zaborów.
Okolicznościowy wykład poświęcony ludziom, którzy szczególnie zasłużyli się w budowaniu niepodległego państwa, wygłosił pan dr Piotr Okulewicz z UAM. Wykładu, niezwykle barwnego zarówno pod względem treści jak i języka, wysłuchali uczniowie klas pierwszych oraz nauczyciele.
Gospodarzami uroczystości w dalszej części byli uczniowie klasy III c, którzy pod okiem pani profesor Joanny Budnickiej-Szmid przygotowali występ według scenariusza Marty Bery. Najpierw chór męski wykonał „ Pierwszą brygadę”, potem mogliśmy zobaczyć scenki z życia Józefa Piłsudskiego, by wreszcie uczestniczyć w projekcji zabawnego filmu opatrzonego mottem „ Historia to uzgodniony zestaw kłamstw”.