Home
Bieg na orientację

Złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego!

17 czerwca 2015r. na terenie Ośrodka Przywodnego Rataje i osiedla Piastowskiego odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnym biegu na orientację w klasyfikacji drużynowej. Organizatorem Finału był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

Każdy uczestnik na starcie otrzymywał chip z mapą i o odpowiedniej godzinie wyruszał na trasę. Start był indywidualny interwałowy, tzn. zawodnicy startowali według wcześniej rozlosowanych minut startowych. Interwał wynosił 1 minutę. Należało przebiec 2800 metrów, meldując się na 15 punktach pomiarowych zaznaczonych na mapie. O wyniku końcowym decydował łączny czas trzyosobowej drużyny. W przypadku, gdy biegły w drużynie 4 osoby, to liczył się wynik 3 najlepszych.

Zgłosiliśmy do startu drużynę dziewcząt i chłopców.

Miło mi poinformować, że nasza męska drużyna wywalczyła medal złoty, a dziewczęta – medal srebrny.

• Małgorzata Hanyż – kl. 2e

W zawodach wystartowało około 100 osób reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z województwa wielkopolskiego. Zawodnicy i zawodniczki startowali przy pięknej, słonecznej pogodzie i w miłej oraz sympatycznej atmosferze. Każdy, kto ukończył swój bieg, otrzymywał na mecie butelkę wody i słodki poczęstunek.

Drużyny, które zajęły miejsca I – IV, otrzymały pamiątkowe grawerony, a członkowie tych drużyn, którzy uplasowali się na miejscach I – III, zdobyli medale złote, srebrna i brązowe.