IId po raz kolejny o R.Brandstaetterze

16 VI br. reprezentanci kl.IId wzięli udział w I Międzyszkolnej Konferencji Popularnonaukowej poświęconej prezentacji projektów badawczych. Organizatorem tejże konferencji był IFP UAM w Poznaniu. W Sali Śniadeckich Collegium Maius w Poznaniu swoje projekty badawcze prezentowali uczniowie dwunastu szkół z Poznania i spoza Poznania.

III LO reprezentowali uczniowie kl.IId . Michał Dymarski i Adam Zabel opowiedzieli o realizowanym w ramach zajęć akademickich projekcie ,,Na literackich szlakach. Śladami R.Brandstaettera”. Uczniowie przedstawili kolejne etapy pracy nad projektem (prezentacja w załączeniu), po czym zaprosili uczestników konferencji do obejrzenia filmu ,,Jestem, gdy jestem dobry”- ostatniego etapu projektu.

Wystąpienie Michała i Adama zamykało konferencję. Było to jednak zamknięcie na bardzo wysokim poziomie. Fachowe zarówno pod względem merytorycznym, jak i kultury języka. Uczniowie nie omieszkali raz jeszcze podziękować Mateuszowi Mordalskiemu, który, niestety, nie mógł wziąć udziału w konferencji, a bez wkładu którego film by nie powstał.

Wykładowcy , m.in. prof.W.Ratajczak, dr E.Krawiecka czy dr K.Skibski (dyrektor do spraw dydaktyki) byli pełni uznania dla efektu pracy klasy, jak i uczniów prezentujących projekt badawczy podczas konferencji. Gratulowano uczniom pomysłu i odnalezienia się w roli prelegentów. Pochwały z ust prof. W. Ratajczaka i dr E.Krawieckiej oraz uścisk dłoni to najlepszy wyraz uznania dla dokonań uczniów kl.IId.

Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczniom kl.IId i dziękuję za współpracę przy realizacji projektu, a Michałowi i Adamowi raz jeszcze gratuluję dojrzałego i profesjonalnego wystąpienia podczas konferencji.

Już wkrótce na stronie Stowarzyszenia im.R.Brandstaettera ukaże się artykuł prezentujący to samo wydarzenia, ale tym razem z perspektywy ucznia. Swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat realizacji projektu badawczego podzielą się reprezentujący kl.IId podczas konferencji Michał Dymarski i Adam Zabel. Już dziś zapraszam do śledzenia nowości na stronie stowarzyszenia i do lektury artykułu.

opiekun projektu, Beata Błaszczyk

Brandstaetter