Regionalny Konkurs Matematyczny

Już po raz dziewiąty odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie Regionalny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych. Wzięli w nim udział przedstawiciele powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, pilskiego, poznańskiego i złotowskiego.

Celem imprezy jest popularyzowanie matematyki oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych młodzieży.

Naszą szkołę reprezentował finalista Super Matematyka, uczeń klasy 1a, Maciej Papis. Uczniowie w ciągu dwóch godzin zmagali się z testem wielokrotnego wyboru, zawierającym 30 zadań. Serdecznie gratulujemy Maciejowi i mimo, że nie odniósł sukcesu (bo niestety nie znalazł się na podium) życzymy mu tego, by zdobywanie wiedzy matematycznej i zgłębianie tajników królowej nauk było dla niego niekończącą się przygodą.

Małgorzata Rożek