Mistrzostwo w piłce siatkowej dla Ib

W dniach 28-29-30 stycznia 2013r odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej mieszanej. Mieszanej, czyli składającej się z chłopców i dziewcząt.

Do zawodów zgłosiło się 16 zespołów reprezentujących poszczególne klasy. Tylko dwie klasy nie wystawiły swoich reprezentacji! Zespoły podzielono na 4 grupy, w których grano mecze każdy z każdym. Mecze grano do dwóch wygranych setów, każdy do piętnastu punktów. Zwycięzcy grup awansowali do półfinału. Mecze półfinałowe grano na „krzyż”. Kto wygrywał, grał w finale a przegrywającym pozostawał mecz o miejsce trzecie.

W pierwszym dniu zawodów swoje mecze rozgrywały grupy: A i B. Grupa A grała przed południem i wygrała ją reprezentacja klasy 3a. Grupa B swoje mecze rozegrała po południu a zwyciężyła reprezentacja klasy 2c.

W drugim dniu grały grupy: C i D. Rano swoją grupę wygrała klasa 1b a po południu klasa 1a.

Trzeciego dnia zawodów rozegrano mecze półfinałowe. W pierwszym półfinale reprezentacja klasy 3a wygrała z klasą 2c wynikiem: 2:1. Drugi półfinał to pojedynek pomiędzy klasami pierwszymi: 1a i 1b. Wygrała klasa 1b wynikiem: 2:0!

W meczu o miejsce trzecie zagrały klasy: 2c i 1a. Mecz był bardzo zacięty. Wygrała reprezentacja klasy 2c 3:1!

Mecz o pierwsze miejsce to już inna historia. Klasa 1b miała w swoim składzie dwóch zawodników klubowych: Mikołaja Siwierskiego i Michała Durskiego, którzy swoją zagrywką i bardzo silnymi atakami zdemolowali reprezentację klasy 3a (ubiegłorocznych mistrzów) i wygrali mecz 3:0!

Kolejność w finale:

1 miejsce – klasa 1b Mistrz Szkoły

2 miejsce – klasa 3a

3 miejsce – klasa 2c

4 miejsce – klasa 1a

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!

Finaliści otrzymali dyplomy zgonie z zajętymi miejscami i coś słodkiego ufundowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły. W imieniu grających dziękujemy!!!!

Serdecznie dziękujemy naszemu absolwentowi Bartoszowi Wittowi za poświęcony czas i sędziowanie naszych zawodów.

Organizatorem z ramienia uczniów był Remigiusz Chiluta z klasy 3a.

Remek! Organizacja bez zarzutu!!

Cieszy nas bardzo duża frekwencja na trybunach, co świadczy o świetnej integracji wewnątrz klas. Przez trzy dni trybuny były pełne!

Należy wyróżnić klasę 1b, która podczas meczu finałowego stworzyła fantastyczną atmosferę na trybunach(trąbki, śpiewy)! Oby tak zawsze!!!!!!

Organizatorem imprezy była prof. Karolina Kurek !

Irena Linka