Podziękowanie skierowane od Rodziców Maturzystów do Nauczycieli i Pracowników szkoły

Szanowni Państwo,

Przekazuję podziękowania skierowane do Państwa od nas – rodziców, których autorką jest Pani Ewa Ćwiek, mama tegorocznej maturzystki z klasy 3D. Podziękowania te miały być odczytane 24 kwietnia br. na uroczystym zakończeniu edukacji, ale obecna sytuacja skłoniła nas do innej formy ich przekazania.

Dlatego w imieniu rodziców przekazuję Państwu to, co chcieliśmy powiedzieć w tym szczególnym dla nas wszystkich dniu.

Szanowni Państwo,

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 na pewno jest zupełnie nowym doświadczeniem dla Państwa, dla uczniów III LO, ale przede wszystkim dla naszych tegorocznych maturzystów. Jako że nie będziemy mieć okazji, aby spotkać się z Państwem osobiście i przekazać podziękowania od wszystkich rodziców absolwentów „trójki” w tradycyjny sposób, będziemy wdzięczni za przeczytanie poniższych słów.

Zamknięcie szkół z powodu koronawirusa zaskoczyło nas wszystkich i wymusiło zmiany w ustalonych od lat procedurach i w harmonogramie roku szkolnego. Tak niecodzienna sytuacja na pewno nie jest dla Państwa komfortowa, a konieczność szybkiej zmiany metody nauczania i przejście na tryb on-line w znaczący sposób utrudniły Państwa pracę. Z dnia na dzień zmianie musiał ulec nie tylko sposób uczenia, ale także oceniania, wystawiania ocen końcowych, komunikacji z uczniami i rodzicami. Szkoła bardzo sprawnie dostosowała się do potrzeb bieżącej sytuacji i wszystkich ograniczeń z tym związanych dbając o to, aby uczniowie w jak najmniej dotkliwy sposób odczuli idące za tym konsekwencje. I tu właśnie mogliśmy ponownie przekonać się jako rodzice, że trzy lata temu nasze dzieci dokonały właściwego wyboru szkoły średniej i trafiły do wyjątkowej placówki. Kolejny raz wszyscy pracownicy III LO im. św. Jana Kantego udowodnili, że to nie jest „zwykłe” liceum rozumiane jako szkoła i instytucja oświatowo-wychowawcza, ale przede wszystkim miejsce, gdzie młodzież oprócz profesjonalnego nauczania otrzymuje „w gratisie” dowód, iż ludzie pracujący z pasją potrafią być prawdziwą siłą napędową dla każdego, kto ma z nimi do czynienia. Jako rodzice mamy to szczęście, że nasza młodzież trafiła pod skrzydła nauczycieli przez wielkie „N”, ludzi świadomych swojej misji, zdolnych do poświęceń i wielu godzin ciężkiej, jakże niedocenianej na co dzień pracy.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Paniom Dyrektor Katarzynie Kordus i Katarzynie Zientek za stworzenie tak niezwykłego miejsca i skompletowanie tak wspaniałej kadry nauczycielskiej. Szczególnie pragniemy przekazać wyrazy podziękowania Pani Dyrektor Katarzynie Kordus za owocną współpracę w ciągu minionych trzech lat. Dziękujemy za inspirujące spotkania w czasie obrad Rady Rodziców, za rzeczowe podejście do potrzeb szkoły i uczniów, za wsparcie naszych działań, cierpliwość i serdeczność.

Całemu gronu pedagogicznemu przekazujemy słowa najwyższej wdzięczności za serce okazane naszym dzieciom i przeprowadzenie ich ku dorosłości, samodzielności  i samoświadomości. Wiemy, iż wymagało to od Państwa niezwykłej cierpliwości, umiejętności, talentu pedagogicznego, mądrości i zwykłego ludzkiego chcenia. Tym bardziej więc kierujemy do Państwa nasze najszczersze podziękowania i zapewniamy, że Państwa niezwykły wysiłek i codzienny trud budzą w nas szczery podziw i szacunek.

Szczególne słowa uznania przekazujemy wychowawcom klas maturalnych za mądre rozmowy z młodzieżą, czuwanie nad jej rozwojem, kształtowanie postawy życiowej oraz za zrozumienie, przychylność i dobre słowo w nawet najtrudniejszej sytuacji.

Paniom psycholog, pedagog oraz pani zajmującej się doradztwem zawodowym dziękujemy za nieustające wsparcie udzielane młodzieży w „porządkowaniu” jej świata i wartości, za rozwijanie umiejętności rozumienia siebie i drugiego człowieka, dokonywania dobrych wyborów i brania za nie odpowiedzialności.

Wszystkich pracowników administracji szkolnej, osoby dbające o porządek, bezpieczeństwo i techniczną obsługę szkoły zapewniamy, że choć może nie zawsze to wyraźnie artykułowaliśmy, to zawsze docenialiśmy Państwa wysiłek. Bez Państwa po prostu nie byłoby możliwe funkcjonowanie szkoły!