Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

W roku szkolnym 2013/2014 XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej odbywała się pod hasłem „Strefa euro – szansa czy zagrożenie?”. Honorowy Patronat nad XXVII Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

Zawody I stopnia (szkolne) XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się 6 listopada 2013 r. o godz. 9:00. Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym, nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady, rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych.

Uczniowie naszej szkoły: Alicja Szczepańska z klasy 3e i Mateusz Wiśniewski z klasy 1c zakwalifikowali się do zawodów okręgowych.

Zawody II stopnia (okręgowe) XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się 10 stycznia 2014 r. (piątek) w 17 komitetach okręgowych powołanych przy Oddziałach Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w największych miastach Polski. Rozpoczęcie zawodów o godz. 11:00.

Zawody okręgowe mają charakter pisemny i składają się z trzech elementów:

w jednego pytania o charakterze ogólnym nawiązującego do hasła przewodniego Olimpiady,

w zadania z analizy finansowej,

w 30 pytań testowych.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w następnych etapach olimpiady.