Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego

Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego już po raz szesnasty!

W dniach 29-30 września 2014r. odbył się XVI Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego.

Śledzących historię memoriału zdziwi trochę ta data, ale ze względów organizacyjnych postanowiłyśmy, wspólnie z panią Dyrektor Katarzyną Kordus, przenieść go z czerwca na wrzesień. Od tego roku będzie on formą przygotowań szkolnych zespołów w grach zespołowych do zbliżających się rozgrywek Lig Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Poznania. Dotychczas prawo startu mieli tylko uczniowie niezrzeszeni w klubach sportowych. W ramach memoriału rozegrano cztery mini turnieje w następujących dyscyplinach: piłce nożnej, piłce siatkowej mieszanej, piłce koszykowej mieszanej i piłce ręcznej mieszanej. Wygrywała szkoła, która zgromadziła najwięcej tzw. dużych punktów we wszystkich dyscyplinach.

Dzięki współpracy z Poznańskim Szkolnym Związkiem Sportowym po raz pierwszy piłka ręczna gościła w poznańskiej Arenie. Dla niektórych uczniów wielką frajdą było zagranie meczu w tak wielkiej hali jak Arena (mamy nadzieję, że wkrótce i inne dyscypliny naszego memoriału będą miały szansę tam zagościć). Pozostałe dyscypliny swoje zawody rozegrały na obiektach III LO.

W wyniku dwudniowej rywalizacji, po podsumowaniu zwycięstw i porażek, wyłoniono zwycięzców i pokonanych.

Oto końcowa klasyfikacja:

1 miejsce – XVII Liceum Ogólnokształcące

2 miejsce – III Liceum Ogólnokształcące

3 miejsce – Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych

4 miejsce – VI Liceum Ogólnokształcące

Podczas uroczystości zakończenia vice Dyrektor III LO Katarzyna Zientek, wspólnie z Prezesem Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego Pawłem Filipowskim, wręczyli drużynom okazałe puchary zgodnie z zajętym miejscem. Organizatorka imprezy, prof. Irena Linka, podziękowała wszystkim za fajne zawody, sympatyczną atmosferę i sportową rywalizację. Życzyła powodzenia w rozgrywkach i w imieniu Dyrekcji III LO zaprosiła wszystkich do nas za rok.

Składamy serdeczne podziękowania Wydziałowi Sportu Urzędu miasta Poznania, Poznańskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu, pani Dyrektor III LO Katarzynie Kordus oraz naszemu absolwentowi klasy sportowej panu Tomaszowi Zglinickiemu za ufundowanie pięknych pucharów.

Słowa podziękowania kieruję również do wszystkich opiekunów za przygotowanie swoich zespołów i świetną opiekę nad młodzieżą – to dzięki Wam było tak miło i sympatycznie poza boiskiem oraz tak nieustępliwie, zadziornie i walecznie na boisku!

Organizatorka:

Irena Linka

Zdjęcia autorstwa ucznia klasy 2c – Bernarda Kasprzaka!