Home
Żywa Książka

Żywa Książka

W dniach 31 października oraz 7 listopada jedna z klas akademickich naszej szkoły  (3D) miała możliwość uczestniczenia w niesamowitym wydarzeniu – warsztatach Żywej Książki, organizowanych przez stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Na pierwszym spotkaniu klasa maturalna miała możliwość porozmawiania z 9 obcokrajowcami, m.in. z Grecji, Włoch, Meksyku, Rumunii, Tajwanu i Turcji na dowolne tematy – nie ograniczały nas żadne narzucone przez organizatorów czy nauczycieli tematy, bowiem celem zajęć było poprowadzenie swobodnego dialogu oraz jak najlepsze poznanie nieznanych nam kultur i tradycji.
Drugie zajęcia utrzymane były w konwencji wykładu i ćwiczeń: naszym zadaniem było przedyskutowanie postaw ludzkich w przedstawionej nam sytuacji oraz krótka gra polegająca na okazywaniu określonych emocji względem drugiej osoby. Ideą zajęć było omówienie procesu powstawania stereotypów.
Uważam, że te warsztaty były naprawdę niesamowitym doświadczeniem, stały się wręcz jednymi z najlepszych w naszym licealnym życiu, po raz pierwszy bowiem mieliśmy styczność nie tylko z nużącą teorią i wielogodzinnymi wykładami, ale także z tytułowymi ludzkimi ,,Żywymi książkami”, które opisały nam swój świat z prawdziwą pasją i wiedzą, którą posiadają jedynie obywatele ich świata.

Tekst: Nell Sypniewska, 3D