Zielona Wyspa przyleciała do naszej szkoły, czyli Irlandia w pigułce

7 listopada wszystkie klasy pierwsze miały szansę posłuchać w murach naszej szkoły Pani Justyny Mazurek – Schramm, która przygotowała dla nas wykład o Zielonej Wyspie, czyli Irlandii.

Była to dla nas szeroko pojęta podróż, ponieważ nie skupiliśmy się na jednym obszarze tego Szmaragdowego Państwa. Przez ten niedługi czas mogliśmy na chwilę zapomnieć o tym, co dzieje się wokół nas i przenieść się do samego serca Irlandii.

Zaczęliśmy od krótkiego omówienia historii Zielonej Wyspy, w tym o znaczeniu jej flagi i konfliktach historycznych. Następnie dowiedzieliśmy się, jak język angielski wypowiadany przez Irlandczyka może być trudny do zrozumienia. Zostaliśmy zapoznani również z tradycyjnymi sportami wyspy, jej ubraniami charakterystycznymi na zawodach tanecznych czy jedzeniem, które przynajmniej raz w tygodniu gości na stołach Irlandczyków.

Na zakończenie zainteresowane osoby miały okazję przymierzyć tradycyjny strój tancerki, który swoją drogą nie jest wcale taki wygodny, a jego założenie wymaga trochę wysiłku.

Zdecydowanie można powiedzieć, że nie jeden ze słuchaczy chciałby złapać pierwszy samolot do Irlandii i na żywo zobaczyć piękno tej wyspy.

Maksymilian Kuznowicz

zdjęcie 1 zdjęcie2 zdjęcie3