Zastosowania matematyki

20 października ośmiu uczniów z klasy 2c wzięło udział w warsztatach z zastosowań matematyki w systemach mikroprocesorowych prowadzonych na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu Potęga Matematyki 2017. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z możliwościami Arduino Uno R3. Po krótkim wstępie teoretycznym przy wsparciu prowadzących: dr inż. Tomasza Marciniaka i dr inż. Damiana Cetnarowicza, przeszli do części praktycznej, w której zbudowali proste czytniki RGB, a także wygenerowali sygnał sinusoidalny przy pomocy obliczeń numerycznych. Te czterogodzinne warsztaty zapoznały uczniów naszej szkoły z prostymi systemami automatyki, a także zwróciły im uwagę zarówno na możliwości, jak i ograniczenia wynikające z zastosowania mikrokontrolerów.
Jan Chlebek, 2c.