Zaproszenie do udziału w konkursie IARP – „Kształtowanie Przestrzeni” – MAPA WRAŻEŃ

Szanowni Państwo,
i zainteresowani programem edukacyjnym IARP pt: „Kształtowanie Przestrzeni”
Zapraszamy uczniów w wieku 12-19 lat do wzięcia udziału w konkursie „Mapa Wrażeń.”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i średnich:

• Grupa wiekowa 12-15 lat (szkoła podstawowa)
  • Grupa wiekowa 15-19 lat (szkoła średnia)

Organizatorem jest Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, w ramach programu edukacyjnego pn. KSZTAŁTOWANIE  PRZESTRZENI

Zadaniem konkursowym jest wykonanie Mapy Wrażeń najbliższej okolicy – miasta, dzielnicy, osiedla, wsi czy osady opartej na waszym odczuwaniu przestrzeni. Relacje przestrzeń – użytkownik należy traktować jako oddziaływanie dwustronne. U różnych odbiorców ta sama przestrzeń lub to samo miejsce może wzbudzić odmienne emocje i wrażenia w  zależności od tego, jakich doświadczeń doznali w tej przestrzeni. Wszystkie emocje możemy nazwać i nadać im odpowiedni kolor.
Mapa wrażeń za pomocą kolorów przypisanych poszczególnym emocjom pokazuje, jakie emocje u odbiorcy wywołuje określona przestrzeń. Mapa wrażeń pokazuje te przestrzenie, które wymagają działań poprawiających ich funkcjonalność lub estetykę. Poprzez udział w konkursie uczniowie mogą zmierzyć się z problemami przy projektowaniu przestrzeni bezpiecznych, estetycznych i funkcjonalnych.
image
Regulamin z załącznikami znajdziecie Państwo na stronie: https://www.warsztatarchitekta.pl/konkurs-mapa-wrazen  oraz na stronie www.izbaarchitektow.pl

Partnerem konkursu jest firma FAKRO. Konkurs objęty jest honorowym patronatem przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz Narodowego Centrum Kultury.

W razie pytań prosimy kontakt pod adresem  e-mail: KP.konkurs.2019@izbaarchitektow.pl

Składanie prac do dnia 17 maja br. do godz. 14.00
Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas Uroczystej Gali, połączonej z prezentacją nagrodzonych i wyróżnionych prac konkursowych, która odbędzie się dnia 8 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 w siedzibie Organizatora.