XV Memoriał Al. Lewandowskiego

„Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego już po raz piętnasty”

W dniach 16-17-18 czerwca 2014r. odbył się w naszej szkole XV Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego.

Tradycyjnie, na zakończenie roku szkolnego, spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi z nami szkołami ,aby pograć w: piłkę koszykową, ręczną, nożną i siatkową.

Jak co roku , do sportowej rywalizacji stanęły zespoły reprezentujące: VI Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych oraz naszą szkołę. Żałujemy bardzo, że i tym razem nie udało się zachęcić do udziału w naszym projekcie innych szkół. Trudno, może w przyszłym roku będzie lepiej!

W pierwszym dniu do rywalizacji na boisku szkolnym stanęły zespoły mieszane w piłce ręcznej, a w sali gimnastycznej zespoły mieszane w piłce koszykowej. Grano systemem każdy z każdym. Mecze i tu i tam były bardzo ciekawe i zacięte , ale toczyły się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Turniej w kosza wygrało VI LO, a w ręczną my – czyli III LO.

W drugim dniu Memoriału rozegrano turniej w piłce nożnej. Tym razem na boisku lepsi okazali się uczniowie „Paderka” i to oni prowadzili w rywalizacji po dwóch dniach.

Trzeciego dnia do rywalizacji stanęły zespoły mieszane siatkarskie. Sytuacja w tabeli wskazywała, że kto wygra turniej siatkówki – wygrywa cały Memoriał. Po bardzo fajnej i ciekawej grze to nasz zespół okazał się lepszy i wygrywając turniej siatkówki, wygrał dla naszej szkoły cały Memoriał.

Serdecznie gratulujemy!

Podczas Uroczystości zakończenia Pani Wicedyrektor Katarzyna Zientek, wspólnie z organizatorką całego projektu prof. Ireną Linką, wręczyła drużynie III LO, ufundowany przez Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, puchar za zajęcie I miejsca. Tuż za nami uplasowało się VI LO, otrzymując puchar ufundowany przez Prezesa Poznańskiego SZS Pawła Filipowskiego. Zaszczytne trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, otrzymując puchar ufundowany przez Panią Dyrektor III LO Katarzynę Kordus. Zespoły otrzymały od organizatora również słodkie „co nie co”.

Wszystkim startującym życzyliśmy miłych i spokojnych wakacji oraz zaprosiliśmy do nas za rok!

Do zobaczenia!

Irena Linka

Zawody fotografowała Oktawia Mikulska z kl. 1b – serdecznie dziękujemy!