XIV Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego

XIV Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego za nami. W tegorocznej edycji memoriał składał się z 6 konkurencji: piłki nożnej, siatkowej mieszanej, ręcznej mieszanej, koszykowej mieszanej, tenisa stołowego i szachów. Dwie z wymienionych dyscyplin rozegrane zostały w zaprzyjaźnionych z nami szkołach: tenis stołowy w Zespole Szkół Geodezyjno – Drogowych (organizatorem był nauczyciel wf- kol. Paweł Filipowski) a siatkówka mieszana w VI LO (organizatorem była nauczycielka wf- kol. Jolanta Loga). Aby startować w naszym memoriale należało wziąć udział we wszystkich konkurencjach. Każda konkurencja punktowana była następująco: zwycięstwa dawało 3pkt, 2 miejsce 2pkt i 3 miejsce 1pkt. Punkty zdobyte za poszczególne konkurencje były zsumowane i zdecydowały o zajętym miejscu w ogólnej klasyfikacji.

Próbowaliśmy zaprosić do rywalizacji 8 szkół, ale sześć z nich nie podjęło rękawicy! Szkoda, bo straciły nie tylko możliwość rywalizacji, ale i bardzo dobrej zabawy na zakończenie trudnego i długiego roku szkolnego. Wyzwanie podjęły 2 szkoły: ZSGD i VI LO. Nasze zawody odbyły się w dniach 19-20-21 czerwca 2013 roku.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Piłka

nożna

chłopców

Piłka

ręczna

Szachy

Tenis

stołowy

Pkt Miejsce

ZSGD

8pkt

VI LO

13pkt

III LO

15pkt

Końcowa klasyfikacja:

1 miejsce – III LO Poznań

2 miejsce – VI LO Poznań

3 miejsce – ZSGD Poznań

Podczas uroczystego zakończenia Memoriału wicedyrektor III LO Pani Katarzyna Zientek, wręczyła   puchary  zgodnie z zajętymi miejscami, podziękowała młodzieży za wysiłek i zaangażowanie (zawody odbywały się w 30-stopniowm upale), życzyła miłych wakacji i zaprosiła wszystkich do naszej szkoły za rok na kolejny memoriał.

Składamy serdeczne podziękowania Wydziałowi Sportu Urzędu Miasta Poznania,  Poznańskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu oraz Dyrektor III LO Pani Katarzynie Kordus za ufundowanie pucharów!

Organizatorem Memoriału jest od 14 lat nauczycielka wychowania fizycznego III LO – mgr Irena Linka

Irena Linka