XII Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego

W dniach 20-21 czerwca na obiektach naszej szkoły odbył się już
XII Memoriał im. Aleksandra Lewandowskiego w sportach różnych. Zaprosiliśmy: IV LO, VI LO, i ZSGD. Tym razem mieliśmy grać w piłkę ręczną mieszaną, siatkówkę mieszaną, piłkę nożną i w szachy. Każda startująca szkoła musiała wystawić drużynę we wszystkich sportach. Memoriał wygrywa ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich dyscyplinach.
W pierwszym dniu zaplanowaliśmy rozegrać zawody w piłkę ręczną i siatkówkę. Niestety, w tym roku pogoda spłatała nam wielkiego figla. Od rana lało, grzmiało i błyskało więc na boisku szkolnym można było tylko pływać albo wiosłować, więc konkurencje zaplanowane do rozegrania na boisku szkolnym byliśmy zmuszeni odwołać. Młodzież uprawiająca „ręczną” czekała pełna nadziei na poprawę pogody, jednak aura nie okazała się łaskawa, wciąż lało jak z cebra! Rozegrano za to zawody w siatkówkę mieszaną, czyli takiego siatkarskiego „miksta”. Zespół stanowiła szóstka graczy – trzy dziewczynki i trzech chłopców. Grano systemem każdy z każdym. Po pierwszym dniu 4 punkty zdobyła „szóstka”, 3punkty uzyskała „trójka”, 2punkty przyznano „czwórce” i 1punkt „geodezyjce”.
W drugim dniu pogoda nas również nie rozpieszczała. Lało od samego rana! Nic tylko kaloszki lub kajak! Szachistom to jednak nie przeszkadzało i rozegrali swoje mecze zgodnie z planem. Wygrała nasza szkoła zgarniając do puli 4 punkty, a na kolejnych 2, 3 i 4 miejscach zawody zakończyły „szóstka”, „czwórka”, ZSGD.
Zawody piłkarzy zmuszeni byliśmy przenieść do sali gimnastycznej i zmienić trochę zasady gry. Po rozegraniu wszystkich pojedynków (bardzo zaciętych i emocjonujących) 4pkt zdobyła „szóstka”, 3pkt wywalczyła „czwórka”, 2pkt dla „trójki” i 1pkt dla ZSGD!
Po podliczeniu wyników poszczególnych szkół mogliśmy rozpocząć uroczyste zakończenie XII Memoriału im. Aleksandra Lewandowskiego.
Dyrektor III LO pani Katarzyna Kordus, w towarzystwie organizatorki Ireny Linki wręczyła puchary i dyplomy szkołom, zgodnie z zajętym miejscem, podziękowała uczestnikom, opiekunom i organizatorom. Życzyła miłych wakacji i zaprosiła wszystkich na następny turniej memoriałowy w pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej!
Końcowa kolejność:
1 miejsce VI Liceum Ogólnokształcące
2 miejsce – III Liceum Ogólnokształcące
3 miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące
4 miejsce – Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych
Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Kordus za życzliwość i pomoc przy organizacji kolejnego, dwunastego już Memoriału im. Aleksandra Lewandowskiego w sportach różnych.
Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Pawła Filipowskiego Prezesa Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego za ufundowanie pucharów i mamy nadzieję na dalszą współpracę przy kolejnych turniejach.

Organizator:
Irena Linka