Home
Wystawa na podsumowanie projektu: Wyraź się kolorem
wyraź się

Wystawa na podsumowanie projektu: Wyraź się kolorem

 

Projekt był pomyślany jako akcja artystyczna skłaniająca do skorzystania z narzędzi plastycznych w całkowitej wolności od jakichkolwiek mniejszych lub większych idei czy narracji. I w tej wolności powstały znaki plastyczne zarówno bardzo ważne jak i bardzo banalne, zabawne i piękne, zagadkowe i przejmujące. Bo sztuka po to jest, by się szczerze wyrazić.

Dziękujemy wszystkim za udział bo oznacza to, że działamy kiedy jest możliwość, zabieramy głos gdy mamy narzędzia do wyrażenia siebie, a przede wszystkim jesteśmy kreatywni i zainteresowani tym co dzieje się tu i teraz.

Projekt został całkowicie sfinansowany przez miasto Poznań i zakładał współpracę z Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Dlatego kilka dni później odwiedziłyśmy CIL STARtownia STARomiejska i zaniosłyśmy te rozmaite narzędzia kreacji na spotkanie z Seniorami. Na zdjęciach można zobaczyć jak nadzwyczajnie i twórczo zaangażowały się osoby starsze. Powstawały kolorowe abstrakcyjne krajobrazy.

Kolejnego dnia odwiedziłyśmy CIL podczas „Czwartkowych Mam Poranków”. Maluchy dostały rozłożone na dywanie płachty papieru i …wyrażały się kolorem całym sobą J

5 grudnia miało miejsce wydarzenie dodatkowe, nieujęte w projekcie: „Świętowanie z CILami”. Na Placu Wolności porozstawiane materiały do Wyrażenia się Kolorem przyciągnęły dzieci i rodziców i osoby starsze. A plac zyskał dodatkowe ognisko ciepła uśmiechu i kreacji.

Podczas wystawy można sięgnąć jeszcze po pisaki i wyrazić to czego się nie zdążyło 18 listopada podczas trwania akcji.

Julia Tomala

Felicja Kucharzak

Natalia Gibki

Emilia Bonk

Alicja Rychlewicz

Marianna Krzemińska

z klasy 1p-a

 

Opieka artystyczna: Agnieszka Jankiewicz