Wycieczka do Berlina

Historii można uczyć się nie tylko z podręczników. Doskonale przekonała się o tym grupa uczniów, która wraz z Panią profesor Joanną Baron-Grzesiak wzięła udział w 3-dniowych warsztatach historycznych w Berlinie i Oranienburgu (01-03.06.16).

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z historią byłego najważniejszego obozu koncentracyjnego na terenie Niemiec czyli Sachsenhausen. W pierwszych dwóch dniach wycieczki odbyły się warsztaty na terenie obozu połączone ze zwiedzaniem miejsca pamięci i prelekcją dotyczącą historii placówki przedstawioną przez panią Elisabeth Buerger (pracownika Muzeum w Sachsenhausen). Popołudnie drugiego dnia upłynęło na zwiedzaniu zamku Wielkiego Elektora Fryderyka Wilhelma I w Oranienburgu.

Trzeciego dnia cała grupa miała okazję przyjrzeć się z bliska jednemu
z największych europejskich miast, czyli Berlinowi. W stolicy Niemiec, dzięki znajomości miasta przez Panią profesor Baron, uczniowie mieli okazję zagłębić się w historię miasta.  Oprócz wieży telewizyjnej i Alexanderplatz, katedry i zamku Hohenzollernów, Uniwersytetu Humboldta, katolickiej katedry św. Jadwigi oraz słynnej alei Unter den Linden, Bramy Brandenburskiej i Reichstagu uczniowie zobaczyli poza tym wiele mniej znanych zakątków miasta.

Cały wyjazd zakończył się bardzo pomyślnie i niewątpliwie pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

A B C D E FA FB G H I J K M N O OA P R S T UXY