WYBORY DO PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

30 IX 2016 roku w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli spośród 6 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Patryk Kamiński kl. III b, Mikołaj Drozdowski kl. II a oraz Mikołaj Lewandowski kl. II e,  czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład Prezydium Samorządu weszło pięć osób o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

1. Norbert Grzeżułkowski kl.2A-173 głosy – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

2. Michał Kempiński  kl.2D- 101 głosów – wiceprzewodniczący SU.

3. Julia Nowak   kl.2B-96 głosów – członek zarządu SU.

4. Maria Pucek-Clausen kl.2B-48 głosów – członek zarządu SU.

5. Aleksandra Halik kl.1F-20 głosów – członek zarządu SU

10 głosów otrzymała Zuzanna Majek z klasy 1F, co nie pozwoliło jej na dołączenie prezydium Samorządu III LO.

Frekwencja wyniosła 86% (w głosowaniu wzięło udział 468 osób). Oddano 20 głosów nieważnych.

Wybory poprzedziła debata kandydatów, która odbyła się 29 IX 2016 r. w auli szkolnej. Debatę prowadził Maciej Kowalczyk z klasy 3d. Kandydaci musieli dokonać autoprezentacji a następnie odpowiadali na pytania publiczności. Nad przebiegiem debaty czuwali uczniowie należący do Prezydium w roku 2015/2016.

Nowym członkom Prezydium Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy ze społecznością szkolną!