WSPÓŁPRACA Z INSTYTUTEM FIZYKI MOLEKULARNEJ PAN W POZNANIU

WSPÓŁPRACA Z INSTYTUTEM FIZYKI MOLEKULARNEJ

PAN W POZNANIU

III Liceum Ogólnokształcące, jako jedyna szkoła ma możliwość uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych  zorganizowanych dla naszych uczniów w  Instytucie  Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu.

Od 2014 roku uczniowie klas trzecich odwiedzają  laboratoria badawcze Instytutu.

Zajęcia laboratoryjne prowadzone  są przez pracowników  naukowych Instytutu. Pracownie naukowe i ich wyposażenie zawsze robią  na uczniach ogromne wrażenie. Pod opieką  naukowców przyszli studenci mieli możliwość wykonania doświadczeń, o których  można tylko pomarzyć.

Zainteresowani fizyką uczniowie mają także możliwość wzięcia udziału w Warsztatach Naukowych „Lato z Helem” , które organizowane są przez pracowników Zakładu Fizyki Niskich Temperatur w Odolanowie Instytutu Fizyki Molekularnej PAN.

Opracowała Emilia Misch

klasa 3c przed zajęciami w IFM PAN