Home
Warsztaty Otwieralnia w Galerii Jak

Warsztaty Otwieralnia w Galerii Jak

Klasy pierwsze (1pa, 1pb, 1pc, 1pd) uczestniczyły w warsztatach interpretacyjnych na wystawie prac Sary Filipiak „Helofity”

Zgłębialiśmy naturę rysunków artystki próbując odpowiedzieć na pytanie – co się dzieje, kiedy – tak jak autorka prac – pozwolimy sobie zejść z głównych ścieżek, i pobłądzić /pobłąkać się po nieznanym…  Rysując elementy natury przyglądaliśmy się najmniejszym jej przejawom na podwórku galerii a skończone prace poumieszczaliśmy w przestrzeni podwórza. Wcześniej dociekaliśmy razem czym kierowała się artystka w tworzeniu prac zespojonych całkowicie z naturą, czy to dokumentacja, czy może coś więcej – gdy nadaje naturze podmiotowość- właściwie tworzy jej portrety… Szukaliśmy słów, które mogłyby oddać nastrój rysunków.
Poprzez umieszczenie prac w przestrzeni podwórka pozwoliliśmy tytułowym „Helofitom” subtelnie rozrosnąć się, i jak to mają w naturze- zawłaszczać większy obszar niż ten wskazany przez człowieka.
Podziękowania dla Katarzyny Śmiałowicz – prowadzącej galerię „Jak” Fundacji Jak Malowana za udostępnienie miejsca oraz podwórka oraz za wspaniałe zdjęcia.