Warsztaty fonetyczne.

Dzięki współpracy z Instytutem Filologii Germańskiej w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty fonetyczne.  Warsztaty odbyły się  6 grudnia 2017, a wzięły w nich udział uczniowie z klasy 1e , 1f oraz 2a. Zajęcia poprowadził mgr Łukasz Piątkowski, absolwent filologii germańskiej  oraz doktorant w Zakładzie Gramatyki Opisowej Języka Niemieckiego na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Głównym celem warsztatów było wprowadzenie  w zagadnienia dotyczące artykulacji samogłosek w języku niemieckim. Młodzież  nie tylko poznała podstawowe zasady fonetyki niemieckiej, ale także miała możliwość  zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, wykonując różnorodne ćwiczenia. Najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni gadżetami.
Dziękujemy panu Łukaszowi  Piątkowskiemu za zorganizowanie warsztatów i liczymy na równie owocną współpracę w drugim semestrze.