„Talent za Talent” dla uzdolnionych maturzystów

Szanowna Dyrekcjo,

chcielibyśmy przypomnieć o możliwości zgłoszenia się Maturzystów z Państwa szkoły do uczestnictwa w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Talent za Talent” organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis.

Rejestracja rozpoczęła się 8 stycznia i potrwa do 1 marca 2018 roku.
Dla najbardziej aktywnej szkoły, z której zgłosi się najwięcej uczniów, przewidziane są nagrody. Zachęcamy do zgłoszeń!

Celem naszego konkursu jest wyłonienie ciekawych i pełnych pasji uczniów. którzy wyróżniają się nie tylko wynikami w nauce, ale również:

•  uczestnictwem w olimpiadach i konkursach,
  •  działalnością w samorządach, wolontariatach lub innych grupach,
  •  podejmowaniem interesujących inicjatyw,
  •  organizowaniem wydarzeń.

Chcemy te osoby wynagrodzić za talenty, które wykorzystują i rozwijają, a także za zaangażowanie w działalność na rzecz swojego otoczenia. Wierzymy, że dzięki temu promujemy proaktywne i przedsiębiorcze postawy wśród młodych ludzi.

Na uczestników czekają nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale również wzbogacające doświadczenia: warsztaty assessment centre z prestiżową firmą doradczą Deloitte, próbne rozmowy kwalifikacyjne, a także możliwość poznania rówieśników z całej Polski. Dla dyrektora szkoły z największą liczbą zakwalifikowanych zgłoszeń oraz opiekunów przygotowujących laureatów pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody oraz zaproszenie na Galę Finałową w Warszawie, która odbędzie się w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Prestiż Konkursu “Talent za Talent” podnosi fakt, że po raz kolejny został on objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego, a także wielu renomowanych uczelni w Polsce. W roku 2016 „Talent za Talent” uzyskał tytuł laureata konkursu „Ogólnopolski Studencki Projekt Roku 2016” organizowanego przez PZU S.A.

Państwa liceum znalazło się w czołówce polskich szkół ponadgimnazjalnych w Rankingu Perspektyw, dlatego jesteśmy głęboko przekonani, że w Państwa szkole są osoby, które mogłyby osiągnąć sukces w konkursie. W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji o konkursie „Talent za Talent” w ramach godziny wychowawczej lub lekcji języka polskiego w Państwa liceum oraz na profilu Szkoły na Facebooku. Zależy nam na tym, by wszyscy uzdolnieni maturzyści dowiedzieli się o naszej inicjatywie.

W razie zainteresowania zamieszczam linki do:

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.

Z wyrazami szacunku,