Szkolny Dzień Sportu

Szkolny Dzień Sportu tradycyjnie kończy rok szkolny 2011/2012. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali fajną ofertę zajęć na ten dzień. Można było pograć w nogę, siatkę, badmintona czy w szachy.

Na prośbę klasy IIc turniej piłki nożnej zmieniono w Mistrzostwa Szkoły. Do mistrzostw zgłosiło się 9 zespołów reprezentujących poszczególne klasy. Z klas pierwszych: 1a, 1c, 1d, a z klas drugich: 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2fg i tu uwaga: dwa zespoły dziewcząt!!!!!!!!

Nie, nie, dziewczęta nie grały w mistrzostwach (chociaż w przyszłym roku kto wie?) ale zagrały towarzysko pomiędzy sobą, przy olbrzymim aplauzie męskiej części szkoły. Jedną drużyną dowodziła Klaudia Jaroszyk z 1f a drugą siostry Buzińskie z 1b. Było dużo zabawnych sytuacji ale też kilka świetnych zagrań. Tak im się to spodobało że, zażądały od organizatorki konfrontacji z męskim zespołem. Rękawicę podjęła reprezentacja klasy 1c. Dziewczęta szybko opanowały sytuację na boisku, zyskały optyczną przewagę i przy olbrzymim aplauzie publiczności wygrały. Załatwiły chłopaków śmiechem, ambicją i zaangażowaniem. Ale przejdźmy do Mistrzostw szkoły. Zespoły podzielono na 3 grupy, w których grano systemem każdy z każdym a zwycięzcy grup awansowali do grupy finałowej. W finale znalazły się klasy: 1a, 1c, i 2c. Zagrano każdy z każdym i po podliczeniu punktów o kolejności zdecydowała „złota” bramka zdobyta podczas meczu „Linuxsów”.

Mistrzem Szkoły została reprezentacja klasy 2c (Piotr Semrau, Piotr Rykowski, Krzysztof Paszak, Krzysztof Wędrowicz, Jan Wolszczak, Tomek Czerniak, Paweł Czekała).

Serdecznie gratulujemy!!!

Pani Irena Linka wręczyła pierwszym trzem drużynom dyplomy a prof. Barbara Perczak słodkie kuferki (na regenerację po wysiłku). Mecze sędziował sędzia klasy….. a nie wiem której, tegoroczny absolwent Michał Szmytke. Michał – serdecznie dziękujemy!!!

Kolejność:

1 miejsce – klasa 2c

2 miejsce – klasa 1c

3 miejsce – klasa 1a

W sali gimnastycznej rozegrano mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją klas drugich i klas pierwszych. Zespoły wzmocniły się kadrą pedagogiczną, profesorami: Krzysztofem Kubackim, Łukaszem Kubzdylem i księdzem Krzysztofem Makoszem. Sędziował tegoroczny absolwent: Jan Sieiński. Janek – serdecznie dziękujemy!!! Nie ma znaczenia kto wygrał! Ważne jest to że, była bardzo dobra zabawa, dużo śmiechu, świetnych zagrań i obron.

Kilka osób zdecydowało się rozegrać parę partyjek pod okiem prof. Jana Pużanowskiego a na przygotowanym boisku do badmintona rozegrano parę gierek w siatkówkę.

Na sam koniec rozpędzone ciało pedagogiczne rozegrało jeszcze krótki meczyk w piłkę nożną z dziewczętami.

Podsumowując: cieszymy się że, przyszło około 120 osób, że wszyscy się świetnie bawili, że obyło się bez kontuzji i co najważniejsze: dopisała nam pogoda!!!!!

Ja ze swej strony życzę wszystkim udanych wakacji i miłego wypoczynku!!!!!!!!!

Irena Linka