Szkolny Dzień Chemii

Kolejny już raz obchodziliśmy w naszym liceum Dzień Chemii, który odbył się 06.04.2017r. Współorganizatorem, jak zwykle, było koło naukowe Bioinicjatywa z Politechniki Poznańskiej, za co serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą udaną współpracę.

Dzień rozpoczął się od sesji popularnonaukowej wygłoszonej przez uczniów klasy II F pt, „Chemia życiem”. Uczniowie podjęli kilka tematów, które ich zainteresowały, m.in. temat rzeka, czyli woda  w wielu wymiarach, tropili etykiety produktów spożywczych, zajęli się samochodami i ich paliwem, przedstawili różne rodzaje termometrów oraz ich zastosowanie. Zgłębili zagadnienia, a zdobytą wiedzą podzielili się ze swoimi koleżankami i kolegami. W tym roku mieliśmy również gości z gimnazjum, którzy zobaczyli, czego mogą się spodziewać, gdy staną się uczniami liceum….

Kolejnym etapem Dnia były doświadczenia chemiczne, czyli to, co najbardziej „kręci” uczniów. Koło naukowe z Politechniki Poznańskiej przygotowało zestaw doświadczeń  dla klasy I E. Natomiast  uczniowie klasy II F „zaszaleli” i przygotowali fantastyczne zestawy efektownych doświadczeń dla zaproszonych gości z gimnazjum. Każdy miał okazję zrobić doświadczenie, zapytać, jaką reakcję chemiczną zaobserwował.

Dzień upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze. Nie było strat w ludziach ani materialnych :)), co  bardzo cieszy „przy takiej ilości ognia”!!!!!

Bardzo dziękuję za zaangażowanie zarówno klasie II F  i  ponownie Bioinicjatywie.

Do przyszłego roku!

Ewelina Framska

IMG_7422 IMG_7423 IMG_7424 IMG_7425 IMG_7426 IMG_7428 IMG_7429 IMG_7431 IMG_7432 IMG_7433 IMG_7434 IMG_7435