Święto Niepodległości w naszej szkole

W piątek 9 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Prezentowano na nich efekty patriotycznych i obywatelskich projektów edukacyjnych, w które zaangażowali się nasi uczniowie. Był to projekt „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego” realizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk (w tej części wystąpiły Sara Saluk, Dagmara Wosiewicz, Zosia Kasprzyk i Marianna Sikorska z 3d) oraz „Budżet obywatelski dla młodzieży”, realizowany we współpracy z Instytutem Socjologii UAM (prezentacja Kingi Rohloff i Adeli Witkowskiej z 2b).
W czasie uroczystości pani dyrektor Katarzyna Kordus w asyście uczniów złożyła kwiaty pod tablicami upamiętniającymi harcmistrza Floriana Marciniaka oraz tablicą upamiętniającą uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.
Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji „Rekord dla niepodległej”, której inicjatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej i o godz. 11.11 zaśpiewaliśmy wszystkie zwrotki polskiego  hymnu wspólnie z zespołem szkolnym „Out Loud”.
Na koniec uczniowie klasy 1a i 1d (brawurowe kreacje Oskara Turowicza i Józefa Wojciechowskiego oraz dziennikarek – Marianny Isańskiej i Mai Włodarczyk )przedstawili krótki program artystyczny – „Wywiad z Piłsudskim”, w którym z przymrużeniem oka poznaliśmy sylwetki Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego oraz ich wzajemne relacje.
W czasie dużej przerwy mieliśmy okazję wziąć udział we wspólnym śpiewaniu z wspaniałymi harcerzami naszej szkoły – dziękujemy, że jak co roku można liczyć na Waszą obecność !
Uroczystość wspaniale poprowadził Kuba Łakomy z klasy 3d, a dzień ten uwieczniła nasza fotografka Marta Adamczak z 2b.
Po zakończeniu apelu uczniowie mogli zapoznać się z wystawą niepodległościową w auli szkolnej, którą przygotowała pani prof. Violetta Dworecka.

Agnieszka Jankowiak-Maik, Mateusz Raszyński

n-3 n-7 n-10 n-13 n-15 n-16