Światowy Dzień Tańca

27 kwietnia 2017r., w ramach Światowego Dnia Tańca, odbyły się w naszej szkole warsztaty taneczne. Do poprowadzenia zajęć zaprosiliśmy „fachowców”: Małgorzatę Rychlewicz – taniec współczesny, Karola Mędaka – taniec towarzyski oraz Małgorzatę Marcinkowską i Radosława Kozłowski – Zolsky – hip hop ze New Boogie Down School. Każdy z trenerów prowadził godzinne warsztaty, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Taniec współczesny to taniec oparty na idei baletu ale, pozbawiony jego sztywnych zasad. Tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu i kładzie nacisk na pokazanie emocji . Jest mieszaniną wielu tańców – jazzowego, baletu i innych.

Na taniec towarzyski  składają się tańce różniące się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem i muzyką. Jest to zestaw tańców partnerskich dzielących się na tańce standardowe                     i latynoamerykańskie. My uczyliśmy się jednego z tańców latynoamerykańskich – cha-chy.

Taniec hip-hop należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów.  Stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Taniec hip-hopowy w dużym stopniu opiera się na improwizacji tańczącego. Bardzo ważna jest także mimika twarzy, która stanowi dopełnienie ruchów ciała.

W każdym warsztacie wzięło udział 30 osób.

W przerwie, pomiędzy warsztatami odbyło się bicie rekordu w ilości par tańczących belgijkę! W roku szkolnym 2016/2017 były to 23 pary!

Mamy nadzieję, że na następnym roku będzie nas o wiele więcej!

Inicjatorem i organizatorem warsztatów tanecznych była prof. Karolina Kurek.

Dziękujemy!

Irena Linka

DSC_0811 DSC_0812 DSC_0813 DSC_0815 DSC_0818 DSC_0824 DSC_0827 DSC_0830 DSC_0831 DSC_0833