Sukces naszych uczniów

Sukces naszych uczniów!

22 kwietnia zostały ogłoszone wyniki rekrutacji XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zespół reprezentujący III Liceum Ogólnokształcące, który tworzyli Bartosz Bednarski i Adam Szrama, zakwalifikował się do udziału w tym wydarzeniu.

Zadaniem rekrutacyjnym było przygotowanie szkolnej debaty dotyczącej zrównoważonego ekorozwoju. W związku z tym 25 marca, w gmachu naszej szkoły odbyło się I Poznańskie Ekologiczne Forum Samorządów Uczniowskich.

31 maja wszystkie zakwalifikowane zespoły przyjeżdżają do Warszawy, by o godz. 15 rozpocząć warsztaty przygotowawcze. 1 czerwca odbędzie się posiedzenie XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Uczniowie będą mogli w praktyce poznać przebieg procesu legislacyjnego i zasiąść w ławach poselskich.