Przed nami kolejna Akademia Rodziców!

Szanowni Rodzice,

zapraszamy na bardzo ciekawe spotkanie szkoleniowe w ramach Akademii Rodziców, które odbędzie się 19 kwietnia br. w godz. 18:00 – 19:30.

Tytuł szkolenia: Komunikacja i mózg nastolatka – czyli maszyna zmian

Głowy nastolatków mają wyjątkową moc zmieniania świata. Same przy tym są ciągłą i dynamiczną zmianą. Najnowsza wiedza z zakresu neurobiologii pokazuje nam, iż jako nauczyciele i rodzice w dość ograniczonym stopniu doceniamy wyjątkowe zdolności oraz arcyciekawą specyfikę aktywności dojrzewającego mózgu. Często, uzbrojeni w archaiczną broń skonstruowaną z usztywnionych stereotypów, wkraczamy na usłaną ofiarami wojną ścieżkę konfliktu pokoleń. Zrozumienie biologicznego podłoża tego konfliktu pomoże nam mniej boleśnie a bardziej inspirująco przejść ten fenomenalny proces generowania zmian w nas oraz w naszym środowisku. Biologia rozdaje także wszystkim jego stronom wyjątkowe „oręże”, na przemian ze swoistymi zwolnieniami i usprawiedliwieniami (np. wskazując dorosłym jak bezpodstawnie przypisują sobie winy za niektóre „porażki” edukacyjne i wychowawcze). Podczas spotkania dokonamy przeglądu aktualnej literatury naukowej w zakresie rozwoju mózgu młodych ludzi oraz analizy jego konsekwencji dla relacji z dorosłymi, w tym także w procesie kształcenia. Punktem wyjścia do wspólnej dyskusji będą doświadczenia z realizacji młodzieżowych projektów zrealizowanych w ramach Programu Edukacyjnego KRUK (w którym to podjęto próbę praktycznego wykorzystania osiągnięć neuronauk w procesie pedagogicznym).

Prowadzenie: mgr Iwona Kukowka

Biolożka ze specjalizacją w obszarze biologicznych mechanizmów zachowań i uczenia się, obecnie doktorantka na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Edukatorka kompetencyjna i ekologiczna, kierowniczka dydaktyczna oraz realizatorka Kompetencyjnego Programu Edukacyjnego KRUK i Pedagogicznego Uniwersytetu Drugiego Wieku w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile (www.kompetencje.amu.edu.pl). Niezmiennie zafascynowana przyrodą i jej naturą – zwłaszcza w obszarze dzikości, z których to właśnie czerpie zamiłowanie i inspirację do pracy z młodzieżą.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU

W przypadku chęci udziału, prosimy o wysłanie stosownej wiadomości do p. Katarzyny Banaszak (szkolnego doradcy zawodowego) na adres: doradcazawodowy@lo3.edu.pl lub poprzez dziennik MOBI. Termin zgłoszeń mija 19 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 12:00.

Zapraszamy do udziału!

Zespół psychologiczno-pedagogiczny III LO w Poznaniu