Praca z uczniem zdolnym – j. niemiecki

Odkrywanie i wspieranie talentów w zakresie języka niemieckiego w bieżącym roku szkolnym 2015/2016 odbywało się podczas zajęć lekcyjnych oraz  tutoriali prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej „Szkoła liderów”. W czasie spotkań uczniowie pisali eseje i prezentowali swoje zainteresowania w oryginalny sposób.

Ważnym elementem pracy nad szlifowaniem talentów jest też udział uczniów w konkursach.

Maria Jurga i Weronika Rozmiarek wzięły udział w konkursie Gedichte als Comic – wiersze niemieckojęzycznych poetów w komiksie – organizowanym przez  Zespół Szkól Zakonu Pijarów w Poznaniu. Uczennice miały za zadanie przetłumaczyć wybrany wiersz na język polski i przedstawić go w postaci komiksu.

Maria Jurga  zajęła drugie miejsce, obrazując wiersz Ericha Kutnera „Sachliche Romanze”, a Weronika Rozmiarek  zilustrowała wiersz Güntera Eicha „Wo ich wohne”.

W czasie zajęć lekcyjnych  obserwuję  potencjał drzemiący w uczniach i chcąc ich lepiej poznać, stawiam im wyzwania. W ten sposób udaje mi się wyławiać talenty i wspólnie z uczniami podjąć pracę nad ich rozwojem.