połamania piór

Dziękujemy i życzymy połamania piór!!

29 kwietnia 2011r pożegnaliśmy tegorocznych abiturientów. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych, wręczone zostały pamiątkowe statuetki za godne reprezentowanie III LO w latach 2008-2011, w różnych dyscyplinach sportu. Wielu tegorocznych maturzystów nie zaniedbując nauki rozwijało swoje pasje sportowe, uczęszczając na nasze zajęcia pozalekcyjne lub ćwicząc w klubach. Zdobywali dla szkoły medale w Licealiadzie i Ligach Szkół Ponadgimnazjalnych – koszykarze!
Podziękowaliśmy i gratulowali:
Piłkarzom: Maciejowi Markiewiczowi 3a, Mateuszowi Górce 3b, Marcinowi Piechowiakowi 3c i Janowi Cieślakowi 3e. Wszyscy grali w Licealiadzie (na otwartym boisku i w hali) oraz w Ligach Szkolnych, zajmując wysokie miejsca. Mateusz i Janek grali też w piłkę ręczną zdobywając brązowe medale w Licealiadzie. Marcin reprezentował nas również w pływaniu.
Koszykarzom: Jankowi Barańskiemu 3b, Marcinowi Kolanowi 3b, Rafałowi Pilaczyńskiemu 3b, Antoniemu Kafarskiemu 3c, Kubie Własnemu 3c, Kubie Hope 3c, którzy dla szkoły zdobyli srebrny i brązowy medal Licealiady oraz tytuł Mistrza miasta Poznania w Lidze Szkół Ponadgimnazjalnych. Janek, Marcin i Rafał grali też w piłkę ręczną zdobywając brązowe medale.
Piłkarkom i piłkarzom ręcznym: Paulinie Skibińskiej 3a, Dagmarze Jurdze 3b, Natalii Ciupce 3f, Joannie Dziurawiec 3e (dziewczęta zdobyły medal srebrny i brązowy w Licealiadzie), Sebastianowi Kleszczowi 3e (zdobył 2 brązowe medale w Licealiadzie). Paulina grała również w szachy, Dagmara i Sebastian reprezentowali nas w LA (Dagmara biegała w sztafecie 4x400m i zdobyła medal srebrny, Sebastian w pchnięciu kulą zdobył srebrny medal w Licealiadzie). Natalia grała również w koszykówkę.
Lekkoatletkom i lekkoatletom: Angelice Stefańskiej 3f i Emanueli Schmidtke 3b biegającym w sztafecie 4x400m – srebrny medal w Licealiadzie, Piotrowi Wiśniewskiemu 3a, zdobywcy złotego medalu w sztafecie 4x100m i Piotrowi Bąkowskiemu 3b, biegającemu w przełajach. Emanuela reprezentowała nas też w przełajach zdobywając medal srebrny a Angelika wygrała dla szkoły złoty medal w biegu na 1500m na poziomie województwa.
Szachistom: Michałowi Szymczakowi 3a, zdobywcy brązowego medalu Licealiady w drużynie.
Pływakom: Magdalenie Czech 3b, Marii Drzewieckiej 3e, Przemysławowi Gawendzie 3f i Maksymowi Niewczykowi 3f,
Marii Biron 3g.
Siatkarkom i siatkarzom: Katarzynie Bąk 3b, Marlenie Pleśnierowicz 3g, Mateuszowi Juji, Adamowi Manikowskiemu, Krzysztofowi Paluczkowi i Filipowi Strzyżewskiemu z 3c. Mateusz reprezentował nas też w pływaniu a Krzysztof w szachach zdobywając dla szkoły medal brązowy w drużynie.
Żeglarzowi: Szymonowi Wierzbickiemu 3b – reprezentantowi Polski na Mistrzostwa Świata, uczestnikowi i triumfatorowi wielu liczących się zarówno w Polsce jak i w Europie i na świecie regat żeglarskich.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za trud i reprezentowanie szkoły na sportowych arenach naszego miasta, województwa Wielkopolskiego i Polski!
Życzymy Wam powodzenia w rozwijaniu sportowych talentów i pasji. Trzymamy za Was mocno kciuki na maturze!
Połamania piór. !

Irena Linka